رایانت فاضلی

پاور یکی از مهمترین قطعات کامپیوتر و حساسترین آنهاست . چرا که با خرابی هر قطعه ای هر چند سیستم از کار می افتد. ولی معمولا آسیب جدی به باقی قطعات وارد نمی شود . ولی با خرابی پاور علاوه از کار افتادن سیستم ممکن است. تمام قطعات با خطر سوختن مواجه شوند . برای در امان ماندن از این خطر جدی موارد این مقاله را با ما انجام دهید . محاسبه توان واقعی پاور

 

نحوه محاسبه

بر روی پاور ها مشخصات متفاوتی ذکر میشود . اگر بتوانیم به شرکت سازنده اطمینان کنیم می توان. از روی برچسب به اطلاعات زیادی دست یافت . در هنگام انتخاب سیستم باید متناسب مصرف قطعات پاور مناسبی انتخاب کنیم. تا به سیستم آسیبی نرسد . مقدار مصرف هر قطعه بر روی آن درج شده است و همچنین میتوان از روی اطلاعات برچسب آن قطعه به مقدار آن دست یافت . یا با مراجعه به وب سایت سازنده این اطلاعات را جویا شد .

مقادیری تقریبی هم وجود دارد که میتوانید. با کمک فایلی که ما برای شما آماده کرده ایم. به مقدار مورد نیاز تقریبی سیستم خود دست یابید . بعد از محاسب هتوان مورد نیاز باید توان واقعی پاور را محاسبه کنید . اینکار ساده است. یا باید دستگاه تستر دیجیتال داشته باشید تا مقدار واقعی توان پاور را به شما بدهند. یا باید به شرکت سازنده اعتماد کنید. و مقدار واقعی توان را از روی آن بخوانید. و یا با یک محاسبه کوچک مقدار واقعی پاور را تشخیص دهید .

 

انجام محاسبه

برای محاسبه دستی پاور یا از فایل انتهای این مقاله کمک بگیرید یا مقدار هر ولتاژ را در مقدار آمپر آن ضرب کرده و همه را با هم جمع کنید . برای مثال در برچسبی که در بالا آورده ایم محاسبه به این شکل است :

خواندن  نگاهی به انواع مختلف کارت های حافظه

5 × 23 = 115

12 × 9 = 108

5 × 0.5 = 2.5

12 × 0.5 = 6

115 + 108 + 2.5 + 6 = 231.5

اگر اعداد واقعی و درست باشند توان این پاور در حدود 230 وات است که به درستی بر روی آن درج شده .

 

دقت کنید !!!

دقت کنید که برخی از شرکتها مقدار وات را ریز در گوشه ای از برچسب مینویسند و مدل دستگاه را درشت در قسمتی دیگر و در عنوان مدل دستگاه از اعداد بزرگ به همراه حرف W استفاده میکنند تا مصرف کننده را گول بزنند . مثلا پاور های ایسوس مدل ATX-1500W که حدود 150 هزار تومان قیمت دارد. و توانش در حدود 220 وات است در بازار موجود است.

ک پاور خوب با توان واقعی بالا
یک پاور خوب با توان واقعی بالا

 

توان مفید

بعد از محاسبه توان باید عدد توان را در 0.8 ( هشت دهم ) ضرب کنیم تا توان 80 درصدی. آن که توان نرمال و بدون فشار بر روی پاور است محاسبه شود . اگر توان مصرفی سیستم شما در همین حدود است. میتوانید از این پاور استفاده کنید . ولی اگر توان پاور کمتر از. مقدار توان مورد نیاز سیستم شماست. بهتر است به تعویض آن فکر کنید .

 

راه ساده تر

دانلود برنامه محاسبه توان واقعی پاور توان واقعي پاور با اکسل رایانتی که هم مقدار تقریبی مصرف سیستم شما را به شما نشان میدهد و هم مقدار توان واقعی پاور شما را با کمک اطلاعات ورودی شما نمایان میکند با حجم 36 کیلوبایت

برای دانلود این فایل به صورت رایگان لطفا نام و آدرس ایمیل واقعی خود را وارد کنید

 

محاسبه توان واقعی پاور

دانلود برنامه محاسبه توان واقعی پاور توان واقعي پاور با اکسل رایانتی به صورت رایگان با لینک مستقیم

خواندن  ساخت کارنامه تحصیلی در اکسل

   

  اگر به آموزش اکسل علاقه دارین مقالات دیگه ما رو هم ببینین : آموزش های اکسل

   

  محمد فاضلی

  محمد فاضلی

  محمد فاضلی هستم . متولد 8 تیر 1363 . لیسانس حسابداری دارم . دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم. از سال 1385 با مجموعه وشمگیر رایانه در خدمت عزیزان گنبدی بودیم و از سال 1391 هم با عنوان رایانت در خدمت شما هستیم.