رایانت فاضلی

در نرم افزار اكسل و در جداول مختلف مي تونيم از برنامه بخوايم كه مطالب رو به ترتيب كنه . اونم بدون ذره اي نگراني از برهم خودن نظم جدول. آموزش فيلتر کردن در اكسل را همراه ما باشید .

براي استفاده از اين ابزار در ستوني كه مايل به مرتب سازي آن هستيد روي حرف انگليسي بالاي ستون كليك كنيد . با این کار کل ستون انتخاب میشود.

ابزار فيلتر در اكسل
انتخاب ستون

حالا بر روي گزينه فيلتر ( sort & filter ) در بالاي منو كليك كنيد . از منوي باز شده روي a to z كليك كنيد . با این کار متن ها بر اساس حروف اول به آخر مرتب میشوند .

sort a to z
sort a to z

با انتخاب اين گزينه پنجره زير نمايان مي شود. كه با همان حالت پيشفرض sort كنيد. تا انتخاب شما مرتب شود . با اين كار ستون انتخابي شما از كم به زياد مرتب مي شود . يعني اگر شامل حروف باشد از آ به سمت ي مي رود و اگر عدد باشد از 0 به سمت 9 . مانند شكل زير :

مرتب كردن در اكسل 2007
مرتب كردن در اكسل 2007

اگر شما با sort a to z سلول هاي خود را مرتب كرده باشيد از كوچك به بزرگ مرتب مي شود و اگر sort z to a را انتخاب كنيد از بزرگ به كوچك مرتب سازي انجام خواهد شد .

 

فيلتر کردن در اكسل
فيلتر کردن در اكسل

 

اميد وارم كه اين ابزار به شما كمك كنه . به من كه خيلي كمك كرد … فيلتر کردن در اكسل ساده است . یکم دقت میخواد.

 

به مقالات دیگر ما در زمینه اکسل سر بزنید :

لیست آموزش های excel

آموزش اکسل

 

خواندن  اعداد یونانی یا اعداد رومی
محمد فاضلی

محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم . متولد 8 تیر 1363 . لیسانس حسابداری دارم . دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم. از سال 1385 با مجموعه وشمگیر رایانه در خدمت عزیزان گنبدی بودیم و از سال 1391 هم با عنوان رایانت در خدمت شما هستیم.