رایانت فاضلی

آموزش اکسل در فاضلی رایانت

ایجاد و ذخیره فایل در اکسل رو با ما همراه باشید . توی بیشتر آموزش های اکسل ما نیاز به ایجاد و ذخیره یک فایل در اکسل هست . پس تصمیم گرفیتم که این آموزش رو به صورت مجزا انجام بدیم. برای اینکه با اکسل کار کنیم باید :

1 – خود برنامه را از محل نصب اجرا کنیم .

2 – لینک برنامه را از منوی استارت اجرا کنیم .

3 – یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم .

4 – یک فایل جدید بسازیم و اون رو اجرا کنیم .

5 – یه راه جدید پیدا کنیم…

 

ایجاد فایل در اکسل

راه های اصلی همین 4 مورد هست که به ترتیب و به صورت تصویری براتون شرح میدم .

 

1 – خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم

برای اینکار باید به درایو C پوشه پروگرام فایل و بعد از اینکه به پوشه Program Files وارد شدید بدنبال Microsoft Office میگردیم . در این پوشه هم وارد پوشه Office16 (البته بسته به نسخه آفیس شما ممکن است نام دیگری باشد مثلا Office 10 یا Office 13 یا … باشد) در این پوشه فایل Excel.exe فایل اجرایی برنامه اکسل است .

خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم
خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم

 

البته میتونین فایل Excel.exe رو از داخل سرچ ویندوز هم جستجو کنین .

 

 

2 – لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم

بسته به ویندوزتون. بعد از ورود به منوی استارت ( در ویندوز 10 ) . با لیست برنامه ها مواجه میشوید. در آن به دنبال Excel بگردید. یا با گزینه ( در ویندوز 7 و XP ) All Programs مواجه میشوید. که بعد از کلیک بر روی این گزینه برنامه های نصب شده نمایش داده میشود. در آنجا یا بدنبال Excel بگردید و یا به دنبال MIcrosoft Office و بعد Excel

خواندن  پنج راه برای کاهش خستگی چشم هنگام کار با کامپیوتر
لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم
لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم

البته بعضی از مهندسی ن با فکر و خوش ذوق ( مثل من ) بعد از نصب برنامه شورتکاتش رو روی دکستاپ براتون میندازن.

 

 

3 – یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم

فکر نمیکنم که این یکی توضیح و تصویری بخواد با دوبار کلیک کردن روی هر فایل اکسلی که دارین میتونین برنامه اکسل رو باز کنین . در قسمت بالای پنجره روی File کلیک کنید بعد روی New و بعد هم Blank WorkBook رو انتخاب کنید تا یک فایل خالی براتون باز بشه .

 

یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم
یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم

 

 

4 – یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم

در هر جای خالی از سیستمتون، هر درایوی که میخواین، و هر پوشه ای که دوست دارین، کلیک راست کنین. گزینه New و بعد گزینه Microsoft Excel Worksheet رو انتخاب کنین. و برای فایل ساخته شده خودتون. یک اسم انتخاب کنین. و بعد Enter رو بزنین تا اسم ذخیره بشه .

یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم
یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم

 

 

ذخیره فایل در اکسل

از هر کدوم از راه های بالا که برنامه اکسل رو باز کرده باشین اولین کاری که باید انجام بدین ذخیره با نام دلخواهتونه. (چون در حالت 4 نام فایل رو در هنگام ایجادش تنظیم کردیم نیازی به این کار نیست . )

برای ذخیره اگر در بالای منو ها علامت فلاپی باشه که با کلیک روی اون فایل ذخیره میشه . اگر نبود روی File کلیک کنید و بعد از منوی جدید روی Save کلیک کنید و در نهایت آدرسی رو که میخواین ( مثلا Desktop ) انتخاب کنید و نام مورد نظر رو وارد کرده و روی Save کلیک کنید .

خواندن  اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال برای تازه واردان

 

ذخیره فایل در اکسل
ذخیره فایل در اکسل

اگر نام فایل رو ذخیره کرده باشین در دفعات بعدی که تغییراتی روی فایل دادین دیگه از شما اسم فایل رو نمی پرسه بلکه فقط فایلتون رو ذخیره می کنه . اگر خواستین فایلی رو که دارین ،به هر دلیلی با نام دیگه ای ذخیره کنین فقط کافیه از منوی File به جای Save روی Save As کلیک کنین و نام دلخواه و آدرس دلخواهتون رو بدین .

ما سعی میکنیم آموزش اکسل به زبان ساده رو براتون پیاده کنیم تا هر کسی بتونه خیلی سریع و راحت با این برنامه مفید کار کنه .

منبع : رایانت فاضلی

محمد فاضلی

محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم . متولد 8 تیر 1363 . لیسانس حسابداری دارم . دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم. از سال 1385 با مجموعه وشمگیر رایانه در خدمت عزیزان گنبدی بودیم و از سال 1391 هم با عنوان رایانت در خدمت شما هستیم.