رایانت فاضلی

3 زبان برتر برنامه نویسی

امروز میخواییم در مورد 3 تا از زبان های مهم برنامه نویسی که باید یاد بگیریم صحبت کنیم.داگر شما یک مبتدی هستین و تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کردین و یا میخواهید در بازار کار جلو بیافتید این مقاله برای شماست. 3 زبان برتر برنامه نویسی رو برای بازار کار و یا علایق خودتون بشناسین.

در این 3 زبان فرصت های شغلی زیای وجود دارد ولی این رو هم یادتون باشه که فقط یادگیری زبان به تنهایی برای ورود به بازار کار کافی نیست.

1 – python یا پایتون

pyyhon یک زبان خیلی محبوب در تمام دوران هست.  چرا اینقدر محبوبه؟ چون:

برای مبتدی ها مناسبه

یادگیریش اسونه

و همینطور مناسب کسانی هست که به صورت حرفه ای نمیخواهند برنامه نویس شوند و شمار زیادی از مهندیسن و … به صورت روزانه از python استفاده میکنند.

وب سایت رسمی : python.org

3 زبان برتر برنامه نویسی
3 زبان برتر برنامه نویسی جاوا – جاوا اسکریپت – پایتون

 

2 – java یا جاوا

شاید بگین جاوا؟ مگه هنوزم استفاده میشه؟ باید بگم بله! و فرصت های شغلی بسیاری هم وجود داره. در اپ هایی مثل توییتر.uber و… در اندرویید استفاده میشود. جامعه بزرگی دارد و دو دهه هست داره استفاده میشه.

دانستن java مثل دانستن انگلیسی هست.همینطور که وقتی انگلیسی بلد باشی میتونی به تمام دنیا سفر کنی . java در دنیای برنامه نویسی مثل زبان انگلیسی دنیای ما انسان هاست.

وب سایت رسمی : java.com

 

 

3 – javascript یا JS یا جاوا اسکریپت

مثل java و python همه کارست.  یعنی میتونی باهاش : وب، اپیکلیشن و نرم افزار های ویندوزی و … درست کنید. محبوب در ios و android است و مانند java استفاده کننده های بسیاری دارد. پس اگه میخوایین اپ یا وب بسازین باید javascript رو یاید بگیرین.

مطالب مشابه .:  ترفندهای امنیتی کروم

وب سایت رسمی : javascript.com

 

اینها زبان هایی بودن که هم یادگیریشون ساده است و هم منابع رایگان آموزشی زیادی درسراسر نت براشون وجود داره. اگر دوست داشتین زیر همین مقاله برام کامنت بذارین تا آموزش های این زبان ها رو هم براتون آماده کنیم.

مهسا دشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.