رایانت فاضلی

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – شرایط محیطی

آیا در خانه و محل کار از سیستم های کامپیوتر مثل کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها و نوت بوک ها استفاده میکنید ؟ میدانید چگونه باید از این دستگاه های مفید و حساس مراقبت و نگهداری کنید ؟ این مجموعه مطالب را با ما باشید . اصول نگهداری از کامپیوتر شرایط محیطی

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری
اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری

درباره کامپیوتر ها و دیگر وسایل دیجیتال باید بدانید که 3 قسمت وجود دارد . قسمت سخت افزار ( که مورد بحث ماست ) قسمت نرم افزار ( که برنامه های سیستم که با آنها سر و کار داریم هستند و در جهت نگهداری اونها بزودی مقاله دیگری آماده میکنیم ) و قسمت میان افزار ( که بهتره باهاش کار نداشته باشیم و فقط در صورت متخصص بودن اقدام به بروز رسانی سالیانه آنها در صورت وجود بروز رسانی اقدام کنیم ) .

 

محیط استفاده از سخت افزار

در این مقاله درباره مراقبت از سخت افزار سیستم صحبت میکنیم . سخت افزار به بیان ساده اجزای قابل دیدن و لمس کردن سیستم می باشد . پس کلیه قطعات کامپیوتر چه درونی و چه بیرونی سخت افزار سیستم هستند . مانند : هارد – ماوس – کیبرد – مانیتور – رم – سی پی یو – مادربرد – رم و…

برای مراقبت از این قطعات باید به وبسایت هر شرکت سازنده ای سرزده و شرایط استفاده و نگهداری را از وب سایت همان قطعات جویا شویم . ولی قسمتی از موارد مربوط به مراقبت و محافظت از سیستم عمومیت دارند . با ما این سری از مقالات را دنبال کنید.

 

شرایط محیطی

رطوبت = ممنوع

شرایط محیطی یعنی شرایط محل استفاده و نگهداری از کامپیوتر . با توجه به این که کامپیوتر وسیله ای برقی ( الکترونیکی ) میباشد باید از محیط های مربوط دور باشد . مثلا استفاده در نزدیکی ظرف شویی آشپزخانه یا نزدیک به حمام یا پنجره مسلما جای مناسبی برای نگه داری از کامپیوتر نیست .

مطالب مشابه .:  بیست نکته ویندوزی

 

گرما = ممنوع

کامپیوتر ها نیاز به هوای خنک دارند . چون سیستم ها در اثر فعالیت و مصرف الکتریسیته تولید گرما می کنند پس باید به طریقی خنک شوند . مسلما استفاده از سیستم ها در شرایطی که تحت تاثیر گرما باشند مناسب نیست . مثلا استفاده از کامپیوتر در نزدیکی بخاری و یا شوفاژ یا یخچال (از پشت یخچال گرمای زیادی ساطع میشود) مناسب نیست.

 

هوای آزاد = حتما

همانطور که گفته شد قطعات کامپیوتر نیاز بهمحیط سرد دارند و یکی از ارزانترین وبهترین راه های خنک کردن سیستم کمک گرفتن از تبادل هوای داخل کیس با بیرون کیس است. برای اینکار باید حتما از سالم بودن فن های سیستم ( CPU – پاور – گرافیک – کیس ) و تمیز بودن هیت سینک قطعات اطمینان حاصل شود .

اگر با نظافت سیستم آشنایی ندارید مقاله چگونه کامپیوتر خود را به حمام ببریم؟ ما را مطالعه کنید و یا در ضمینه فواید نظافت سیستم مقاله سرویس داخل کیس سیستم یا خانه تکانی ما را بخوانید.

 

جای مخصوص کیس = احتیاط کنید

یادتان باشد که استفاده از برخی میز های مخصوص کامپیوتر که دارای جای مخصوص کیس میباشند استاندارد نبوده و بارها شاهد سوختن قطعات کامپیوتری به دلیل عدم امکان تبادل هوای داخل کیس با بیرون هستیم . پس اگر میز شما از قسمت پشت کیس کاملا بسته بوده و تنها شیاری برای عبور کابل ها دارد و یا اگر اطراف کیس آنقدر تنگ است که انگشتان دستتان به زحمت از هر دو طرف کیس داخل میرود بهتر است یا به فکر یک میز جدید باشید و یا کیس را از جای خود خارج کرده و در کنار یا روی میز بگذارید . اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری را رعایت کنید تا به سیستم شما آسیبی نرسد .

مطالب مشابه .:  تمام دلایلی که باعث می شوند ویندوز هنگ کند – قسمت 2
میز کامپیوتر بد
میز کامپیوتر بد

 

 

میز کامپیوتر خوب
میز کامپیوتر خوب

 

اصول نگهداری از کامپیوتر شرایط محیطی

با دنبال کردن باقی مقالات ما در زمینه اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری امیدواریم که هر چه بیشتر از دنیای دیجیتال خود لذت ببرید . مقالات ما در زمینه اصول نگهداری از کامپیوتر شرایط محیطی ادامه دارد. لطفا ما را دنبال کنید.

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – شرایط محیطی

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – سخت افزار – تامین برق

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – سخت افزار – قطعات داخلی

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – سخت افزار – قطعات خارجی

اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری – نرم افزار

در فروشگاه رایانت بهترین خدمات کامپیوتری و اینترنتی را دریافت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.