رایانت فاضلی

بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز

اگر شما نیز از نرم افزارهای کرک شده استفاده می کنید. و یا با سریال و پسورد نرم افزارهای خود را فعال کرده اید، در برخی از نرم افزارها برای جلوگیری از باطل شدن سریال باید نرم افزار را به لیست فایروال خود برای جلوگیری از باطل شدن سریال اضافه نمایید. در این آموزش نحوه قرار دادن نرم افزارها را به لیست فایروال برای جلوگیری از دسترسی به اینترنت می دهید. بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز

 

بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز

در ابتدای آموزش خدمت شما عرض کنیم اگر شما از نسخه های اسکوریتی انتی ویروس ها استفاده می کنید شما باید نرم افزارها را در لیست فارویال خود انتی ویروس قرار دهید ولی اگر از نسخه آنتی ویروس استفاده می کنید قرار دادن در لیست فایرول ویندوز کفایت می کند.

آموزش در ویندوزهای ۷ و ۸ :

۱ – ابتدا به کنترل پنل ویندوز مراجعه کنید ، سپس روی System And Security کلیک کنید اکنون روی Windos Firewall کلیک نمایید.

۲- سپس از پنجره سمت چپ روی Advanced Setting کلیک نمایید.

۳- روی inbound Rules کلیک نمایید.

۴ – new Rule کلیک کنید.

۵ – بعد از کلیک روی new Rule در پنجره باز شده روی Program کلیک کنید. سپس This Programs Path را بزنید و روی browse کلیک کنید.

۶ – اکنون باید فایل اجرایی نرم افزار را انتخاب نمایید ، مثلا Yahoo Messenger را در لیست بلاک فایروال قرار می دهیم به مسیر c:/prgram file /yahoo messenger /Messenger مراجعه میکنیم. (شما نیز باید مسیر نصب نرم افزار رو که اکثراً c:/ program file می باشد را پیدا کرده و فایل اجرایی آن را انتخاب نمایید.) بعد از انتخاب فایل اجرایی نرم افزار روی Next کلیک کنید.

مطالب مشابه .:  10 نکته مهم و کاربردی در مورد Windows 8.1

۷ – اکنون باید گزینه Block the connection را انتخاب نمایید و سپس روی Next کلیک نمایید.

۸ – پنجره بعدی را بدون تغییر Next کنید ، در مرحله آخر باید نام نرم افزار را قرار دهید. ( که ما در این اموزش یاهو مسنجر را بلاک کردیم نا یاهو را نوشته ایم . شما هر نرم افزاری را بلاک کرده اید باید نام آن را در قسمت نام وارد کنید ) و سپس روی Finish کلیک کنید.

۹ – خوب شما الان موفق به بلاک ورودی های اینترنت نرم افزار شدید باید یکبار دیگر از مرحله ۴ تا ۸ را برای قسمت Outbound Rules فعال کنید برای اینکار مانند آموزش، از شماره ۲ به Advanced Setting مراجعه کنید و اینبار روی Outbound Rules کلیک نمایید سپس تمامی مراحل ۴ تا ۸ را برای این قسمت نیز انجام دهید.

 

بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز
بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز

 

آموزش در ویندوز XP :

۱- روی Start سپس روی Control Panel کلیک کنید

۲ – Security Center را انتخاب کنید.

۳- در قسمت Manage security settings for باید Windows Firewall را انتخاب کنید.

۴ – به تب Exceptions مراجعه کنید.

۵ – تیک هر کدام از نرم افزارها برداشته شود دسترسی آن به اینترنت قطع می شود و بلاک خواهد شد. اگر نرم افزاری در لیست بالا وجود نداشت روی Add Program کلیک کرده و نرم افزار را اضافه کرده و تیک آن را بردارید و سر آخر Ok کنید.

 

 

 بستن دسترسی برنامه ها به اینترنت در فایروال ویندوز

این آموزش برای فایروال ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد همانطور که در بالا هم اشاره کردیم اگه نسخه سکیوریتی آنتی ویروس ها را دارید باید در لیست فایروال آنها قرار دهید و روشهای بالا احتمالا پاسخگو نباشد.

مطالب مشابه .:  ساخت فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه - قسمت 4

 

اگر از این مقالات امنیتی خوشتون میاد مقالات دیگه ما رو هم ببینین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.