رایانت فاضلی

زنان ثروتمند از گوگل تا یاهو + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری فرجام، هر ساله با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و آغاز سال میلادی جدید، برترین های هر حوزه معرفی می شوند تا از تلاش و کوشش های آنها تقدیر شود. امسال نیز همانند سال های گذشته، برترین زنان رشته آی.تی اعلام شدند. زنان ثروتمند از گوگل تا یاهو

۵* مگ وایتمن/ مدیر عامل HP

زنان ثروتمند IT مگ وایتمن مدیر عامل HP
زنان ثروتمند IT مگ وایتمن مدیر عامل HP

وایتمن حدود سه سال است که به عنوان مدیر عامل شرکت HP منصوب و معرفی شده است. وی در حالی به عنوان پنجمین زن برتر حوزه آی.تی معرفی می شود که پیش از این نیز عنوان بیستمین زن ثروتمند دنیا را از آن خود کرده بود. در زمانی که وی مدیریت اچ.پی را پذیرفت، سهام این شرکت سیر نزولی را طی می کرد اما این کمپانی با ورود وایتمن توانست دوران متفاوتی را تجربه کرده و شاخص سهام آن نیز روز به روز افزایش پیدا کند.

 

۴* ماریسا مایر/ مدیر عامل یاهو

زنان ثروتمند IT ماریسا مایر مدیر عامل یاهو
زنان ثروتمند IT ماریسا مایر مدیر عامل یاهو

مایر ۳۹ ساله حدودا دو سال است که به عنوان مدیر عامل یاهو منصوب شده است. وی در حالی به عنوان یکی از پنج زن برتر سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده است که در رتبه بندی مجله فوربز، هجدهمین زن مشهور و ثروتمند دنیا نیز لقب گرفته بود. وی یکی از جوانترین مدیران تکنولوژی است.

 

۳*سوزان ووجسکی/ گوگل

زنان ثروتمند IT سوزان ووجسکی گوگل
زنان ثروتمند IT سوزان ووجسکی گوگل

در پس تمام تبلیغات شرکت گوگل از جمله Analytics ،Adsense و … می توان ردپایی از ووجسکی یافت. وی همان شخصی است که گاراژش را به سرگی برین و لری پیج اجاره داد تا بتوانند فعالیت های خود را انجام دهند. وی در حالی به عنوان سومین زن برتر حوزه آی.تی در سال جاری معرفی می شود که عنوان دوازدهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود.

مطالب مشابه .:  کسب در آمد از اینترنت - معرفی سایت های PTC

 

۲* ویرجینیا رومتی/IBM

زنان ثروتمند IT ویرجینیا رومتی IBM
زنان ثروتمند IT ویرجینیا رومتی IBM

ویرجینیا که اغلب با اسم جینی رومتی خطاب می شود، اولین مدیرعامل زنی است که در شرکت IBM منصوب شد. رومتی توانست رتبه دوم موفق ترین زن حوزه آی .تی در سال جاری را به خود اختصاص دهد و این موضوع در حالی است که وی مقام دهمین زن ثروتمند دنیا را نیز از آن خود کرده بود. اختصاص رتبه دوم برترین زن حوزه آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی نشان از تلاش ها و کوشش های ویرجینی برای ارتقاء رتبه آی.بی.ام دارد.

 

۱* شرلی سندبرگ/ Face Book

زنان ثروتمند از گوگل تا یاهو شرلی سندبرگ Face Book
زنان ثروتمند IT شرلی سندبرگ Face Book

“شرلی سندبرگ” اولین و برترین زن حوزه آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی نام گرفته است. سندبرگ از سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان مدیر بخش عملیات وارد شرکت فیس بوک شد اما بعد از مدتی به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره فیس بوک انتخاب شد. وی نهمین زن ثروتمند دنیا معرفی شده و اکنون نیز لقب برترین زن حوزه آی.تی در سال ۲۰۱۴ میلادی را از آن خود کرده است.

 

زنان ثروتمند از گوگل تا یاهو

اگر از این مقالات خوشتون میاد سرگذشت ثروتمندان و مسائل مالی رو در بخش های مربوطه وب سایت ما دنبال کنید. رایانت فاضلی

Save

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.