خدمات کامپیوتری
رایانت
چاپ سه بعدی
3D print
خدمات سایت
طراحی سایت و فروش هاست و ثبت دامنه
قبل
بعدی

کسب در آمد از اینترنت – بخش 2 – انواع کسب در آمد اینترنتی

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

در دو بخش قبلی به لوازم مورد نیاز و اشتراک ایمیل رایگان پرداختیم . حالا وقت عمل کردنه. در اینترنت راه های کسب در آمد زیاده . برای شما چند راه رو به ترتیب هزینه ای که براتون داره بیان میکنیم . انواع کسب در آمد اینترنتی به صورت خلاصه اینجا بیان میشه و بزودی مطالب کاملتری ارائه میشه.

 

تبلیغات

با کمک تبلیغات به راحتی میتونین در آمد های میلیونی داشته باشین . ولی تا به اونجا برسین باید به در آمد های چند 10 هزار تومنی بسنده کنین. انواع سیستم هایی که میتونین با کمک تبلیغات در آمد داشته باشین رو در زیر براتون میارم. این لیست خلاصه است و به زودی برای هر کدوم مطالب جامع تری بیان میکنیم . همچنین لینک سایت های مورد نیاز رو هم براتون میاریم. انواع کسب در آمد اینترنتی با تبلیغات رو براتون توضیح میدیم .

 

این سیستم چی هست ؟

همه برای کسب ثروت باید دیده بشن . بهترین راه دیده شدن انجام تبلیغاته. نمیخوام اینجا وارد بحث تبلیغ کردن بشم . این مطلب خیلی مفصل و تخصصیه. بعدا شاید بهش بپردازیم.

نتیجه تبلیغات در دیده شدنه . مثلا تلویزیون پول میگیره و تبلیغات شرکت های مختلف رو پخش میکنه . یه هزینه بابت ساخت تیزر ها میگیره و یه هزینه بابت پخشش. بسته به اینکه چه ساعتی و چه برنامه ای انتخاب کنین هم هزینه هاشون فرق میکنه.

توی اینترنت گوگل بازدید ها رو بررسی میکنه و هر چی بازدید از سایت یا پیج شما بیشتر باشه گوگل اون رو پر طرفدار تر در نظر میگیره و امتیاز شما رو بالا میبره . هر چی امتیاز صفحاتتون بیشتر بشه بیشتر در گوگل نمایش داده میشین و این باعث ورودی بیشتر و در آمد بیشتر میشه . این مباحث در مراحل بعدی که خودتون سایت بزنین مورد نیازتون میشه پس زیاد اینجا چیزی نمیگیم.

بعضی ها به جای اینکه تو سایت های مختلف تبلیغ بدن و کاربر بدون اینکه به اونها نگاه کنه ازشون بگذره به شرکت های تبلیغاتی پول میدن تا کاربران واقعی سایت اونها رو ببینن. این سایتها در آمد دریافتی رو بین بیننده و خودشون به اشتراک میذارن . این باعث میشه کاربر خودش بخواد تا تبلیغات رو ببینه و در قبال دیدن تبلیغات پول بگیره .

این سیستم بدی نیست . شما همه جا دارین به زور یسری تبلیغات میبینین . خوب چه ایرادی دار چند دقیقه تبلیغات هدفمند ببینین و در آمدی هم داشته باشین . هر چند این درآمد کم باشه ( در حد 50 تا 100 هزار تومن ماهیانه ) ولی بهتر از دیدن تبلیغات بدونه پوله …

 

کسب در آمد با دیدن تبلیغات

در این روش شما در سایت های تبلیغ دهنده که بعدا معرفی میشن ثبت نام میکنین ( با همون جیمیلی که ساختین ) و هر روز به این سایتها سر میزنین . اون سایت ها هم تبلیغاتی رو که بابت نمایشش پول گرفتن به شما نشون میدن و به ازای هر بازدید مبلغی رو بشما پرداخت میکنند .

البته این سیستم ( درآمد در ازای دیدن تبلیغات یا Pay to see ) بیشتر برای سایت ها استفاده میشه . به این شکل که شما یه لینک برای بازاریابی نمایش تبلیغات دریافت میکنین و بعد اون کد یا لینک رو در سایتتون قرار میدین . به ازای هر بازدیدی که از اون تبلیغات بشه مبلغی ( در حد 2 تومن یا 20 ریال ) به شما پرداخت میشه .

ولی بعضی از سایتها از شما سایتی نمیخوان . خیلی راحت وارد پنل کاربریتون میشین و با کلیک روی نمایش آگهی سایت اتوماتیک براتون صفحاتی باز میکنه . در این موارد حتی نیازی نیست شما پای سیستم باشین یا واقعا به تبلیغات نگاه کنین. همه چی اتوماتیک انجام میشه و فقط باید سایت رو باز بذارین بمونه. البته میتونین مانیتور رو خاموش کنین یا صفحه رو مینیمایز کنین و به کار های دیگتون برسین.

مطالب مشابه :   نکات راهبردی برای بالا بردن پیج رنک گوگل

 

انواع کسب در آمد اینترنتی درآمد به ازای کلیک ptc
انواع کسب در آمد اینترنتی درآمد به ازای کلیک ptc

 

کسب در آمد با کلیک روی تبلیغات

این روش هم مشابه روش قبله . با این تفاوت که کاربر باید بشینه پای سیستم بعد از گذشت 15 تا 30 ثانیه یک پازل ( جمع – تفریق – انتخاب عکس ) رو حل کنه و در آمد به حسابش اضافه میشه . بعد میتونه بره تبلیغ بعدی رو ببینه .این روش در آمد بیششتری از روش قبل داره چون شما حضور دارین و شاید تا 10 تومن ( 100 ریال ) به ازای هر بازدید بهتون بده.

بعضی سایت ها کار های کوچیکی از شما میخوان که با انجام این کار ها در آمد بیشتری به دست میارین . مثل جستجو در گوگل برای یک کلمه خاص و کلیک روی سایت مد نظر اونها . یا نصب یک اپلیکیشن اندروید و رای دادن به برنامه مورد نظر. یا نوشتن کامنت در زیر پست ها در سایت یا شبکه های اجتماعی . این کار ها بین 500  توما تا 5 هزار تومن برای شما به ازای هر کار درآمد داره .

 

کسب در آمد با دریافت تبلیغات روی وبلاگ یا وب سایت

در این روش شما از سایت ها یا اشخاص تبلیغ دهنده به ازای نمایش تبلیغاتشون مبلغی دریافت میکنین . اگر سایت پر بازدیدی دارین میتونین این کار رو به صورت مستقیم انجام بدین و اول کل پولتون رو از مشتری بگیرین و بعد تبلیغاتشون رو نمایش بدین .

همین الان سایت هایی هستند که به ازای قرار دادن بنر تبلیغاتی شما در سایتشون و 50000 ( پنجاه هزار ) بازدید از شما یک میلیون تومن یا بیشتر ( 1000000 تومان ) میگیرن . و همیشه هم پیجشون بیش از 10 تبلیغ رو نشون میده . این یعنی روزانه بیش از 10 میلیون در آمد دارند . چون بازدیدشون در روز 1 میلیون نفر صفحه است و تقریبا 50 هزار بازدید در نصف روز انجام میهش. پس شما مجبورین تعداد یزادی تبلیغات بخرین تا مدتی روی سایتشون بمونین و افزایش رتبه بگیرین .

در آمد ماهیانه این سایتها بیش از 300 میلیون تومن ماهیانه میشه . ظاهرا فقط با گذاشتن مطالب به اینجا رسیدن . ولی پشت چنین سایت هایی تیم های چند ده نفره و اراسل ده ها مطلب به صورت روزانه قرار داره . این سایت ها گاها ماهیانه بیشاز 5 میلیون تومن هزینه بابت نگهداری و خدماتشون پرداخت میکنند . ولی باز هم 200 میلیونی براشون میمونه . خوبه نه ؟!!!!

 

انواع کسب در آمد اینترنتی با زیر مجموعه گیری
انواع کسب در آمد اینترنتی با زیر مجموعه گیری

 

کسب در آمد با زیر مجموعه گیری

تا اینجا انواع کسب در آمد اینترنتی که براتون گفتیم بدون هزینه و کار خاصی بود و به راحتی شما میتونین بین 50 هزار تومن تا 500 هزار تومن در ماه در آمد داشته باشین . اونم از توی خونه و با کمتر از 2 ساعت در روز . شما که دارین تو اینترنت الکی میچرخین اون هم برای چند ساعت . خوب چرا با این گشت و گذارتون پول در نیارین ؟

راه بعدی که میخوام بهتون بگم باز هم با همون سایت های تبلیغاتیه . با این فرق که شما تبلیغاتی نمیبینین و تبلیغی پخش نمیکنین . فقط وقتی خودتون به این در  آمد ها رسیدین دوستانتون رو هم دعوت میکنین تا به این سایت ها وصل بشن و از اون ها کسب در آمد کنن. با این کار سایت به شما ازای در آمد دوستانتون پول اضافی میده .

این سیستم چطور کار میکنه ؟

چطور ؟  بذارین با مثال براتون توضیح بدم. من سایتی دارم که تبلیغات نشون میده . برای شرکت A تبلیغات میکنم و به ازای هر نمایش آگهی ازشون 12 تومن پول میگیرم .مثلا 1 میلیون بازدید بهشون میفروشم و در ابتدا 12 میلیون ازشون میگیرم . حالا این تبلیغات رو برای کاربرام نمایش میدم و به ازای هر نمایش بهشون 5 تومن میدم. تا اینجا 7 تومن برام مونده .

مطالب مشابه :   راه های افزایش پیج رنک و بهینه سازی سئو

حالا به کاربرام میگم اگر کسی با کد ممعرف شما ثبت نام کنه و تبلیغات رو ببینه علاوه بر اینکه 5 تومن به اون میده 2 تومن هم به شما میدم . و اگر کسی با کد معرف کسی که شما معرفیش کردین هم عضو بشه و تبلیغ ببینه باز 1 تومن به ازای بازدید اون به شما و 2 تومن به دوستتون میدم . یعنی از 12 تومن تبلیغات 8 تومن به بازدید کننده . معرفش میدم و 4 تومن برای خودم میمونه .

هر چی تعداد کاربران من بیشتر باشن امتیاز سایتم بالاتر میره و من میتونم تبلیغ بیشتری بگیرم . و سود بیشتری کنم. برای جذب کاربر اونها رو در درآمد خودم سهیم میکنم. به این ترتیب میتونم در آمد زیادی داشته باشم و باعث بشم کاربران من هم در آمد زیادی بدست بیارن .

 

سایت و فروشگاه

اگر کارتون گرفت و به در آمد های چند 10 هزار تومنی و شاید چند صد هزار تومنی ماهیانه رسیدین بد نیست به فکر راه اندازی وب سایت و فروشگاه باشین . تا هم کلاس کاری بالاتری داشته باشین و هم بتونین با جلب اعتماد بیشتر از مشتری ها در آمد خودتون رو افزایش بدین .

 

کسب در آمد با راه اندازی وب سایت

خوب اولین قسمت همین وب سایته . اول بگم که این که چند صد هزار تومن تا چند میلیون تومن براتون هزینه داره . اگر نمیخوان هزینه ای کنین با سرویس دهنده های وبلاگ رایگان مثل: بلاگ اسکای –  بلاگفا  شروع کنین.

ولی اگر در آمدتون به جای رسیده که میتونین سایت بزنین … بسم الله در خدمتتونیم. چیزایی که نیاز دارین از این قراره :

هاست

به فضایی که فایل هاتون رو آپلود میکنین ( میفرستین تو اینترنت ) هاست میگن . از 100 مگابایت تا چند 10 گیگابایت این فضا ها متغییره . مثلا وب سایت ما در حال حاضر 2 گیگابایت هاست داره که البته یه سرور 50 گیگابایتی هم برای آپلود فایل ها و بکاپ گیریمون داریم . برای شروع بهتره با 1 گیگ هاست شروع کنین که تند تند مجبور به تغییر سرور نشین . این سرویس براتون چیزی نزدیک به 500 هزار تومن سالینه هزینه داره .

دامنه

دامنه در واقع آدرس سایت شماست . مثلا دامنه ما fazelpc.ir هستش. دامنه های ir با حدود سالی 20 هزار تومن در اختیارتون قرا میگیره . ولی دامنه های com که باید به صورتی دلاری خریداری بشه بیش از 300 هزار تومن در سال براتون هزینه داره .

نرم افزار مدیریتی

با توجه به اینکه طراحی سایت بلد نیستین باید از یک نرم افزار برای مدیریت مطالب و فایل ها تون استفاده کنین . میتونین خودتون بنویسین که خوب هزینه ای براتون نداره . یا از نرم افزار های رایگان استفاده کنین که خوب اون ها هم هزینه ای ندارند . و میتونین از اشخاصی مثل ما بخواین تا براتون بنویسیم و راه اندازیکنیم براتون که خوب بیش از 1 میلیون تومن هزینه براتون داره . البته این هزینه فقط یکبار انجام میشه و تا زمانی که نیاز به تغییر یا ویرایش نداشته باشین هزینه دیگه ای پرداخت نمیکنین.

زمان

خوب بعد از انجام این مراحل و هزینه ها شما باید سه تا شش ماه فعالیت مستمر داشته باشین تا بتونین به در آمد برسین . پس بهتره با راه های قبلی هزینه های مورد نیاز این کار رو بدست بیارین و در زمان راه اندازی همچنان با اون راه ها ادامه بدین تا بتونین هزینه هاتون رو جوابگو باشین .

 

سایت و فروشگاه آنلاین
سایت و فروشگاه آنلاین

 

کسب در آمد با راه اندازی فروشگاه آنلاین

این مورد تقریبا مشابه مورد قبلیه . فقط با این فرق که شما در سیستم قبلی ( راه اندازی سایت ) فقط میتونستین با تبلیغات کسب در آمد کنین ولی با این روش در کنار سایتتون یک فروشگاه آنلاین هم ر حد دیجیکالا خواهید داشت و بیشترین در آمد در این قسمت هست .

مطالب مشابه :   اصطلاحات رایج ارزهای دیجیتال برای تازه واردان

هزینه های راه اندازی

هزینههای راه اندازی تقریبی علاوه بر هزینه های راه اندازی سایت که تقریبا 550 هزار تومن هزینه سالیانه داشت و نزدیک به 1 میلیون تومن هم هزینه راه اندازی اولیه . نزدیک به 2 میلیون هزینه راه اندازی اولیه اضافه تر داره و برای مجوز های قانونی چیزی حدود 500 هزار تومن تا 1 میلیون تومن بهش اضافه میشه در واقع شما باید چیزی حدود 5 میلیون تومن برای فروشگاهتون در نظر بگیرین .

 

کسب در آمد با فروش خدمات

این قسمت رو هم میتونین در کنار سایت و فروشگاهتون داشته باشین و روی وب سایت خودتون ارائه خدمات کنین و هم میتونین به عنوان کارمند آزاد دورکار انجامش بدین . سایت های فریلنسری داخل و خارجی زیادی هستند که شما میتونین از اونها برای کسب در آمد استفاده کنین .

توی این سایتها شما تخصص های خودتون رو میگین و مشتری نیازش رو میگه . سات مشتری رو به شما وصل و کسان دیگری که این تخصص رو دارند وصل میکنه . هر کس قیمتی برای انجام پروژه میده و مشتری بعد از انتخاب شخص مورد نظرش هزینه رو به سایت واری میکنه . شما بعد از اینکه کار رو انجام دادین فایل رو برای سایت میفرستین . مشتری بعد از دریافت کار تایید میکنه و پول به حساب شما واریز میشه .

اصلا مهم نیست تخصصتون چیه . ترجمه به زبان های مختلف – تایپ – برنامه نویسی – طراحی عکس – انیمیشن – نقشه کشی – یا هر چیز دیگه ای که بشه به صورت فایل ارائه داد . در انواع کسب در آمد اینترنتی این راه بدون داشتن هزینه برای شما در آمد های گاها میلیونی در برداره. البته به شرطی که تخصصی برای ارائه داشته باشین .

 

کسب در آمد با همکاری در فروش

برای استفاده از این سیستم نیاز به بازدید کننده زیاد دارین . هر چند این روش هم به نوعی تبلیغاته. ولی اونقدر قدرتمنده که باید جدا گانه معرفی بشه .

شما با راه اندازی یک وبلاگ یا وب سایت یه صفحه در شبکه های اجتماعی میتونین از این راه کسب در آمد کنین . شیوه کار به این صورته که شما برای شرکت های دیگه به صورت آنلاین بازاریابی میکنین . چطور ؟ خیلی راحت … تو سایت یا وبلاگ یا پیجتون لینک محصول شرکت رو به همراه کد خودتون قرار میدین و هر کس به اون سایت وصل بشه و خرید کنه مبلغی به حساب شما واریز میشه . بعضی محصولات تا 50 درصد قیمت پورسانت دارند .

اینجوری شما هم یه مغازه برای خودتون دارین و هم یه کسب و کار عالی بدون هزینه های انبار داری و جواز و .. خواهید داشت .

 

کسب در آمد با آموزش

این راه هم کمی هزینه و تخصص نیاز داره . امروز دیگه تمام کلاس ها به صورت مجازی بر گزار میشه . شما هم با داشتن یک گوشی میتونین یکی از این کلاس ها بر گزار کنین و میلیون ها تومن به جیب بزنین.  البته در ابتدا مجبورین کلی کارای رایگان انجام بدین تا هم تجربه ی کافی بدست بیارین و هم شناخته بشین . ولی راه بسیار عالی برای در امده.

 

 

انواع کسب در آمد اینترنتی

ما در این مقاله راه هایی رو که میتونین از طریق اینترنت به در آمد برسین رو معرفی کردیم . توضیحات تکمیلی راجع به هر کدوم در روز های آینده در وب سایتمون قرار میگیره . سایتمون رو به لیست سایت های مورد علاقه خودتون اضافه کنین و باز هم به ما سر بزنین . با یک جستجوی ساده میتونین به مطالب مفیدی برسین.