سالم سازی ۱۰۰ درصد ویندوز XP

سالم سازی ۱۰۰ درصد ویندوز XP

سالم سازی ۱۰۰ درصد ویندوز XP

در مواردی که به عملکرد سیستم خود اطمینان ندارید یا برای اطمینان از صحت عملکرد فایل های ویندوز XP مانند IE و جایگزینی فایل های اصلی به جای فایل های احتمالی معیوب، نیازی به فرمت و نصب مجدد سیستم عامل XP ندارید و اگر دیسک سیستم عامل ویندوز XP را دارید به ترتیب زیر عمل کنید

سالم سازی 100 درصد ویندوز XP

۱- از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید.
۲- در کادر Open دستور/scannow sfcرا تایپ کنید ( قبل از / حتما باید فاصله باشد).
۳- کادری ظاهر می شود که از شما میخواهد دیسک سیستم عامل را در درایو قرار دهید تا بتواند فایلهای اصلی را جایگزین فایلهای معیوب نمایید.
افزودن پسورد دوم به ویندوز XP
در ویندوز XP می توانید قبل از فعال شدن هر حساب کاربری (USER) پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید. انتخاب این پسورد سبب خواهدشد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند. برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید:
۱-در کادر محاوره ای RUN عبارت Syskey را تایپ کنید و سپس OK کنید.
۲-در پنجره ظاهر شده با سر برگ Database Account XP Windows the Securing روی گزینه Update کلیک کنید.
۳-حال در قسمت Startup Password پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.
۴-در صورت لزوم می توانید در قسمتPassword Generated System پسورد را بر روی Disk Floppy ذخیره نمائید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید. از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریبوت شود. پسورد امنیتی قبل از ورود به حساب های کاربری ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد در خواست می کند.
فارسی کردن منوهای Office
در این ترفند قصد داریم یک روش جالب را به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن می توانید خود شما نام منوهای مختلف Office را که شامل Worb ، Excel و … می باشد را تغییر داده و حتی نام های فارسی برای آن برگزینید. بدین منظور یکی از برنامه های Office مانند Word را باز کنید. سپس از منوی View وارد Toolbars شده و Customize را برگزینید. خواهید دید که یک پنجره باز می شود. در حالی که پنجره باز است روی یکی از منوها مثلا Tools راست کلیک کرده و در قسمت Name نام مورد نظر خود را به جای نام منو وارد کنید. لازم به ذکر است علامت نشانه خط زیر حروف برای ایجاد کلید میانبر است.

دیدن مطلب  مقایسه بین لپ تاپ های صنعتی و غیر صنعتی

منبع : رشد

Save

Save

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها