خدمات کامپیوتری
رایانت
چاپ سه بعدی
3D print
خدمات سایت
طراحی سایت و فروش هاست و ثبت دامنه
قبل
بعدی

رفع مشکل خطا ۱۰۰۹ کاربران اپل

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

.تمام کاربران اپل در ایران خطا ۱۰۰۹ (Error code: 1009) را حداقل یکبار مشاهده کردند. ولی علت این خطا چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد را بسیاری از کاربران نمی دانند. این خطا در زمان دریافت یک ابزارک (App) مجانی یا خرید یک ابزارک از فروشگاه ابزارک اپل نمایان می شود و به کاربر اجازه دریافت یا خرید ابزارک را نمی دهد. رفع مشکل خطا ۱۰۰۹ کاربران اپل

رفع مشکل خطا ۱۰۰۹
رفع مشکل خطا ۱۰۰۹

کشور یا منطقه جغرافیایی در فروشگاه ابزارک اپل

اپل فروشگاه ابزارک (App Store) را به دو روش کلی دسته بندی می کند یکی منطقه جغرافیایی و دیگری کشور. در زمانی که یک آدرس اینترنتی (IP) متعلق به کشوری است که برای آن کشور فروشگاه ابزارک اپل وجود ندارد از منطقه جغرافیایی برای آن آدرس استفاده می کند و شما را به فروشگاه ابزارک مربوط متصل می کند و به علت همین دسته بندی است که زمانی که شما یک ابزارک را به عنوان مثال از کشور آمریکا دریافت می کنید بعد از تغییر کشور شناسه کاربری اپل (Apple ID) خود می بایست آنرا مجددا دریافت کنید و در لیست سفارش داده (Purchased) شما نمایش داده نمی شود.

 

 

دلیل خطا ۱۰۰۹

اپل به صورت دوره ای از دسترسی کاربرانی که از مکانی [تشخیص از طریق آدرس اینترنتی (IP)] که با شناسه کاربری آنها مطابقت ندارد جلوگیری می کند. علت این امر به گفته تحلیل گران امنیتی و پاسخ های درهم و برهم کارشناسان فروش اپل، حملات به سرویس های اپل و بررسی امنیتی فروشگاه ابزارک اپل می باشد که دسترسی کاربران را فقط به فروشگاه ابزارک مربوط به خود متصل کنند تا کنترل دقیق بر روی ترافیک سرورهای اپل داشته باشند. اما علت اینکه خطا بیشتر برای کاربران ایرانی نمایش داده می شود کشور محل ایجاد شناسه کاربری اپل کاربران ایرانی است و خطای زیر برای آنها به نمایان می شود:

مطالب مشابه :   مخفی‌کاری در اندروید

Your request cannot be processed. Error Code 1009

رفع مشکل خطا ۱۰۰۹

برای رفع خطا ۱۰۰۹ کاربران می بایست با استفاده از ابزارهای تغییر دهنده آدرس اینترنتی (IP)، آدرس اینترنتی خود را به آدرس اینترنتی کشور شناسه کاربری اپل یا منطقه جغرافیایی آن تغییر دهید و مجددا به فروشگاه ابزارک متصل شوند.

البته کاربران با توجه به اینکه استفاده از این سرویس ها باعث کندی می شود. می توانند فقط در زمان دریافت اولیه از آن استفاده کنند. و پس از گذشت. چند لحظه و نمایش دریافت. (Download) در زیر ابزارک در آیفون، آیپد و آیپاد لمسی و در مقابل ابزارک در آیتیونز آنرا متوقف (Pause) کنند. و سرویس تغییر دهنده آدرس اینترنتی را قطع و مجددا دریافت را ادامه (Resume) دهند.

علت اینکه اپل از دریافت. به این روش جلوگیری نمی کند. نحوه بررسی فروشگاه ابزارک است. که فقط در زمان اتصال به سرورهای سفارش گیرنده. محل اتصال شما بررسی می شود. و بعد از آن شما به سرورها نگهدارنده ابزارک متصل می شوید. و آنها برای دریافت شما، فقط به تایید سرورهای سفارش گیرنده نیاز دارند.

 

( این پاراگراف نظر یکی از کاربران است و نه سایت رایانت )

رفع مشکل خطا ۱۰۰۹ کاربران اپل

  • براي رفع اين ارور تو قسمت تنظيمات برين. تو گزينه privacy و لوكيشن رو آف كنين، البته اينجاست. كه ديگه گوشي اگه گم بشه قابل رديابي نيست.
  • دوستاني كه با gprs كانكت ميشن. بدون شك مشكلشون حل ميشه. ولي دوستايي كه با wifi كانكت ميشن بايد با v p n برن.
  • دوستان الكي پولاتونو ندين v p n بخرين كه نود درصد اوقات قطعي داره من اپليكيشن h o t s p o t s h i e l d مخصوص ios رو پيشنهاد ميكنم كه هم مجانيه هم سرعتش عاليه. براحتي برين و دانلودش كنين.
  • در ضمن در جواب اون دسته از دوستايي كه به اپل ايراد گرفتن بگم كه با قاطعيت تمام بجز ايفون كل گوشي هاي اسمارت موجود اسباب بازي بيش نيست ….
مطالب مشابه :   اجراي اندرويد روي كامپيوتر با كمك لينوكس راحت تر از ويندوز