دلیل نامگذاری خیابان جردن

دلیل نامگذاری خیابان جردن

دلیل نامگذاری خیابان جردن را میدانید ؟اصلا میدانید جردن شخص است یا مکان ؟ با ما همراه باشید …

دلیل نامگذاری خیابان جردن
دلیل نامگذاری خیابان جردن

دکتر ابوالقاسم بختیار

دکتر ابوالقاسم بختیار اولین پزشک ایرانی است. که تا سن ٣٩سالگی تحصیلات ابتدایی داشت. و خدمتکار یکی از خوانین بزرگ بختیاری بود. او هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد. و همان جا می ماند تا مدرسه تعطیل می شد. و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل می کردند. یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود. که مدیریت آن برعهده دکتر جردن بود.

دکتر جردن از پنجره دفتر کارش می دید. که هر روز جوانی قوی هیکل چند دانش آموز را به مدرسه می آورد.

دکتر ابوالقاسم بختیاری
دکتر ابوالقاسم بختیاری

یک روز که این جوان در شکستن و انبار کردن. چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد. دکتر جردن از کار او خوشش آمد. و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که چرا ادامه تحصیل نمی دهد. جوان (دکتر ابولقاسم بختیار) گفت که بعلت سن بالا و نداشتن. هزینه تحصیل و همچنین با داشتن. سه فرزند قادر به این کار نیست.

دکتر جردن پذیرفت. که خود شخصا آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد. بر عهده بگیرد. او بعلت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد. و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت . و سرانجام در سن ۵۵ سالگی مدرک دکترای پزشکی. خود را از دانشگاه نیویورک گرفت. دکتر بختیار چهار فرزند داشت. که همگی آنها پزشک بودند .

دکتر جردن

دکتر سامویل مارتین جردن معلم و مبلغ آمریکایی. از سال ١٨٩٩تا١٩۴٠ریاست کالج آمریکایی در تهران بر عهده داشت. و به پاس خدماتش خیابانی در تهران بنامش نامگذاری شد.

مطالب مشابه :   کیم کارداشیان
دکتر جردن و همسرشان در جمع فارغ التحصیلان مدرسه البرز
دکتر جردن و همسرشان در جمع فارغ التحصیلان مدرسه البرز

دلیل نامگذاری خیابان جردن

گاهی یک خدمت ما میتواند سرنوشت. فرد و حتی اجتماعی را تغییر دهد. خوبی خوبیست با هر مذهب و یا هر ملییتی !!!

اینم دلیل نامگذاری خیابان جردن