تنظیمات نمایش پوشه ها در ویندوز ۱۰

تنظیمات نمایش پوشه ها در ویندوز ۱۰

در ویندوز های قدیمی مثل ایکس پر این قابلیت وجود داشت که بتونیم برای هر پوشه یک شیوه نمایش تنظیم کنیم . ولی توی ویندوز های جدید این قابلیت خیلی کاربرد نداره . مثلا اگر میخوایم که یه پوشه روی دسکتاپ حالت نمایش خاصی داشته باشه ( Icon – Thumbnales – List – Details – … ) بعد از تنظیم و بستن پوشه و یا ریست کردن سیستم ممکنه که اون تنظیمات به حالت قبل برگرده . تنظیمات نمایش پوشه ها در ویندوز ۱۰

من این مشکل رو توی ویندوز ۱۰ داشتم . وقتی تنظیمات نمایش یه پوشه روی دسکتاپ رو روی   Details میدیدم که به صورت اتوماتیک حالت نمایش به Icon  برگشته و … ولی حالا میخوام بهتون یاد بدم که چطور این مشکل رو حل کنید .

 

تنظیمات نمایش پوشه ها در ویندوز 10
تنظیمات نمایش پوشه ها در ویندوز ۱۰

  • برای رفع این مشکل ابتدا وارد پوشه ای که میخواهید تنظیمات را به آن دهید شوید . تنظیمات خود را اعمال کنید مانند نوع مرتب سازی یا حالت نمایش  پوشه ها و فایل ها.

  • حالا از منوی بالا گزینه View و بعد Option و بعد Change folder and Search Option را برگزینید .

 

  • در پنجره باز شده سربرگ View رو انتخاب و گزینه Apply to Folders را برگزینید .

با این کار تنظیمات اعمال شده به تمام زیر پوشه های این پوشه هم اعمال میشود . اگر میخواهید تمام درایو هایتان با یک تنظیم خاص تنظیم شوند میتوانید در پوشه اصلی هر درایوتان این کار را انجام دهید.

 

اگر هم از تنظیمالت اعمال شده ناخرسند بودید با کلیک بر روی گزینه سمت راست  ( Reset Folders ) میتوانید تنظیمات اعمالی را لغو و همه چیز را به حالت پیش فرض خود درآورید .

 

 

با تشکر از انزل وب

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها