خدمات کامپیوتری
رایانت
چاپ سه بعدی
3D print
خدمات سایت
طراحی سایت و فروش هاست و ثبت دامنه
قبل
بعدی

بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr

مرکز مقابله با جرائم اینترنتی اف بی آی به صاحبان مشاغل در مورد بدافزار جدیدی که حساب‌های بانکی را هدف قرار می‌دهد، هشدار دادند. بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی

به گزارش فارس به نقل از نتورک ورلد. این بدافزار که بتابوت نام دارد. تا بدان حد پیشرفته است. که می‌تواند . برنامه‌های ضدویروس را نیز از کار بیندازد. و از همین طریق به فعالیت‌های خرابکارانه خود ادامه دهد. بررسی ها نشان می دهد. که این بدافزار سازمان ها و نهادهای مالی و بانکی متعددی را هدف قرار داده است.

بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی

بدافزار بتابوت تاکنون دهها موسسه مالی. سایت های تجارت الکترونیک. پلاتفورم های پرداخت آنلاین و حتی شبکه های اجتماعی را هدف حملات خود قرار داده. و اطلاعات حساسی مانند کلمات عبور، اطلاعات مالی و … را سرقت نموده است. بدافزار مذکور همچنین دسترسی به وب سایت های امنیتی. را مسدود کرده و نمی گذارد. کاربران آن را از سیستم های خود حذف کنند.

بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی
بدافزار جدید در کمین حساب‌های بانکی

این بدافزار برای فریب دادن کاربران و وادار کردن. آنها به بارگذاری خود را در قالب یک پیام از سوی طراحان سیستم عامل ویندوز ارسال می‌شود. و در آن از کاربران برای به روزرسانی تنظیمات این سیستم عامل اجازه خواسته می شود.

بدافزار بتابوت از طریق حافظه‌های فلاش. و نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ نیز منتشر می شود. و می‌تواند داده‌های جانبی دیگری را نیز سرقت کند. هنوز عوامل طراحی این بدافزار خطرناک شناسایی نشده اند.

 

برای امنیت بیشتر چیکار کنیم

برای امنیت بیشتر به هیچ وجه ایمیل های ناشناس رو باز نکنید. و حتما یک آنتی ویروس فعال با قابلیت بروز رسانی آنلاین داشته باشین. ترجیحا بسته امنیتی بگیرین. که فایروالم داشته باشه . با تمام این کار ها احتمال ویروسی شدن شما خیلی پایین میاد و میتونید با آرامش بیشتر ی از دنیای مجازی لذت ببرین.

مطالب مشابه :   10 ویروس وحشتناک کامپیوتری تاریخ

 

البته بهترین حالت اینه که برای کارای مالی خودتون یک سیستم کاملا جدا و ایزوله قرار بدین و با اون هیچ کار دیگه ای نکنین.

منبع : تابناک