خدمات کامپیوتری
رایانت
چاپ سه بعدی
3D print
خدمات سایت
طراحی سایت و فروش هاست و ثبت دامنه
قبل
بعدی

آموزش اکسل

اشتراک گذاری این مطلب

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
آموزش اکسل

برنامه اکسل یکی از معروفترین و پرکاربرد ترین برنامه های بسته آفیس بعد از برنامه تایپ ورد می باشد. که بیشتر برای انجام امور حسابداری و آماری مورد استفاده قرار میگیرد. این برنامه برای بررسی و تهیه نمودار های آماری مختلف. و انجام محاسبات ابتدایی بر روی گروهی از برنامه ها بسیار کاربردی بوده و در هر نسخه از این برنامه امکانات و قابلیت های جدیدی ارائه شده. قصد داریم طی چند مقاله و با روش عملی شما رو در استفاده از این برنامه راهنمایی کنیم. اگر علاقه مند هستید آموزش اکسل رو با ما همراه باشید .

 

اکسل صفحه گسترده
اکسل صفحه گسترده

ساختار فایل اکسل

در این سری از مطالب سایت می خواهیم .قسمتی از این برنامه کامل رو که برای همه بیشتر مورد نیازه رو شرح بدیم. تا بتونین. خیلی راحت هم کارای حسابداریتون رو انجام بدین. و هم به امور دیگه برسین. مثل انجام کارای مختلف دانش آموزی و دانشجویی. پس اگر چیزی نیاز دارین بگین تا ما همون مطلب رو زودتر آماده کنیم .

 

بخش های فایل اکسل
بخش های فایل اکسل : سلول – سطر – ستون – شیت

 

برنامه اکسل از تعدادی سطر و ستون تشکیل شده که هر سطر با یک عدد و هر ستون با یک حرف مشخص میشن. کوچکترین جزء صفحه که محل طلاقی هر سطر و ستون هست رو سلول میگن. هر ستون با ترکیب نام سطر و ستون نام گذاری و آدرس دهی میشه. مثلا A1 – B12 – G8 – … هر صفحه از این سطر و ستون ها رو یک شیت یا کاربرگ میگن و هر فایل اکسل میتونه از چندین شیت ساخته شده باشه .

مثلا. برای امور حسابداری. هر کاربرگ یا شیت میتونه یک ماه از سال باشه. و این کاربرگ از چندین ستون مانند : خرید ، فروش ، هزینه ، تاریخ ، مبلغ ، شرح و غیره تشکیل شده باشه. یک کاربرگ ( شیت)  هم برای نمایش گزارش و یا خلاصه کل کاربرگ ها قرار میگیره . این میشه فایل حسابداری مربوط به یک سال.

مطالب مشابه :   به توان رساندن در اکسل

 

آموزش اکسل

در مطلب بعدی راهنمای قدم به قدم ساخت یک کارنامه درسی رو براتون میذاریم تا با قابلیت های محاسباتی این برنامه هم آشنا بشین .

بعد از اون هم براتون یه فایل حسابداری برای فروشگاهتون آماده میکنیم .

در درس بعدی هم نحوه استفاده از نمودار ها و گزارش گیری رو آموزش میدیم .

با ما همراه باشید …

Save